як змінюються берези навесні
Ответ:
кліматообразуючи чинники: кількість сонячної радіації, рух повітряних мас, характер підстилаючої поверхні. Вплив кожного чинника неоднаковий за різного часу року і в різних районах території України.
Сонячна радіація - головний чинник кліматообразування.
Сонячна радіація - це сонячне випромінювання. Рівень сонячної радіації вимірюється на 1 м2земної поверхні в одиницю часу (МДж/м2). Її розподіл залежить від широти місцевості, якій обумовлений ріг падіння сонячного проміння, і тривалості дня, що у свою чергу впливає на тривалість і інтенсивність сонячного сяйва, показники сумарної сонячної радіації і середню температуру повітря за рік.
20% сонячної радіації, що поступає на Землю, відображається атмосферою. Інша її частина досягає земної поверхні - це пряма сонячна радіація. Частина радіації поглинається і розсівається краплями води, криги, частинками пилу, хмарами. Така радіація називається розсіяною. Пряма і розсіяна складають сумарну. Частина радіації відображається від поверхні Землі - це відображена радіація. На півночі України 4/5 сонячній радіації йде на випаровування води, а 1/5 - безпосередньо на нагрівання повітря. На півдні країни витрати сонячного тепла розподіляються рівномірно на випаровування і нагрівання повітря. Інша частина, яка нагріває поверхню, - поглинена радіація. Одним з важливих показників сонячної радіації є радіаційний баланс. Це різниця між сумарною радіацією і відображеною. В Україні радіаційний баланс позитивний.
Рухи повітряних мас. Повітряна маса - великий об'єм повітря в тропосфері, що володіє характерними властивостями (температурою, вогкістю, прозорістю). Утворення різних типів повітряних мас відбувається в результаті нерівномірного нагрівання земної поверхні. Вся система руху повітря називається атмосферною циркуляцією. На формування клімату України роблять вплив помірні, арктичні і тропічні повітряні маси. Пануючими повітряними масами в Україні є помірні континентальні повітряні маси, вони і формують на значній території країни помірно континентальний тип клімату. Лише на Південному березі Криму сформований субтропічні тип клімату. Між повітряними масами розташовуються перехідні області шириною в декілька десятків кілометрів. Ці області називаються атмосферними фронтами. Атмосферні фронти знаходяться в постійному русі. При цьому відбувається зміна погоди, зміна повітряних мас. Фронти діляться на теплі і холодні.
Теплий фронт утворюється, коли тепле повітря наступає на холодний і відтісняє його. Холодний фронт утворюється, коли холодне повітря переміщається у бік теплого і відтісняє його.
Теплий фронт приносить потеплення, осідання. Холодний фронт приносить похолодання і прояснення. З атмосферними фронтами пов'язаний розвиток циклонів і антициклонів.
В Україні влітку і взимку переважає широтний (захід - схід) рух повітря, а навесні і восени - меридіональне (північ - південь) рух повітря.
Підстилаюча земна поверхня впливає на розподіл сонячної радіації, рух повітряних мас. Рівнинний рельєф більшої частини України обумовлює збільшення показників сонячної радіації і середньої температури з півночі на південь; не перешкоджає проникненню повітряних мас з різних сторін. Карпатські і Кримські гори перешкоджають проникненню холодних повітряних мас. В горах збільшується кількість опадів і зниж
Источник: https://znanija.com/task/165897
2 вариант решения:
Як змінюються берези навесні?
Ответ:
Весна - це чудова пора року! Саме на весні відбуваються найчудовіші зміни із природою. Наприклад, дерева, квіти...
Береза - це, для мене, найгарніше дерево, яке є на нашій українській землі. На весні вона починаємінятися! На її гнучких та галантних гілочках - з'являються бруньки, світло-зелені листочки, і навіть кора, якою б вона не була - світлішає, стає яскравішою! Берізкою можна насолоджуватися цілий день і ніч. Я часто, у своєму саду, сідаю під березою, і починаю мріяти. Мріїї в мене незвичайні, вони прекрасні. Завдякі березі мій внутрішній світ стає прекрасним!
Ответ #2:
Стоїть взимку береза, сумна-сумнісінька, дожидає весни...Коли вона настає у деревця ллються сльози радості-березовий сік.Весна до неї посміхається підходить і прикрашає зеленими чудовими стрічками...Тоді лісова діва стає такою красунею, що на її честь навіть місяць назвали березнем!
Источник: https://znanija.com/task/201179
3 вариант решения:
як змінюються берези навесніОтвет:
Безжизненные зимой стволы берёз весной словно оживают: становятся глянцевыми и как будто прозрачными. Мне понравились, не помню чьи, слова, что весной берёзы "как будто умытые". Они стоят, вытянув стволы к небу в ожидании весны. Как лёгкое кружево, сереет на фоне неба прозрачная сеточка берёзовых ветвей. Верхушки уже не выглядят по-зимнему унылыми: они обнажены, но тоже меняют цвет - наполнены светом и тянутся к небу.
Источник: https://znanija.com/task/181651
Нет комментариев. Ваш будет первым!