Повідомлення на тему Дієслово як частина мови
29 декабря 2012 - Администратор
Рейтинг: 0
Голосов: 0
2045 просмотров
Комментарии (0)
Нет комментариев. Ваш будет первым!
Повідомлення на тему Дієслово як частина мови
Дієслово — самостійна частина мови, що позначає дію або стан предмета як процес і відповідає на питання що робити? що зробити?
В українській мові дієслово має 5 типових форм. Ці форми можна розпізнати за характерними закінченнями:
неозначена форма (інфінітив): писа-ти, говори-ти, літа-ти, гримі-ти, мерзну-ти, дивува-ти; Особова форми: (він) пиш-е, писа-в-Ø, напиш-е, буде + писа-ти, писати-ме, писа-в-Ø + би, хай + пиш-е; дієприкметник: пожовті-л-ий, посиві-л-ий; писа-н-ий, підписа-н-ий; залюбл-ен-ий, бач-ен-ий; вими-т-ий, коло-т-ий; активні дієприкметники (пишучий) українській мові не притаманні, цю функцію виконують описові конструкції — що (або який) пише. безособова на -но/-то: написа-но, зробле-но,прожи-то, випи-то; дієприслівник: пиш-учи, любл-ячи, підписа-вши, полюби-вши.Дієслівні форми — це однокореневі слова з різними граматичними ознаками. Взявши інфінітив за вихідну форму, можна за певними правилами утворити всі інші типи форм. Дієслівні форми мають відмінні та спільні ознаки.
Відмінні ознаки визначаються:
за типом питання; за характером змінюваності; за роллю в реченні.Спільними ознаками для всіх типів дієслівних форм є такі:
а) вид — недоконаний і/або доконаний, що встановлюється питанням:
що робити? — недоконаний вид, який виражає незавершену дію: співати, відвідувати, переконувати що зробити? — доконаний вид, який виражає завершену дію: заспівати, відвідати, переконатиИсточник: https://znanija.com/task/2809
Нет комментариев. Ваш будет первым!