1)Які народні і релійні свята відзначають восени і взимку? (*текст_розповідь*) 2)Чи мрієш ти побувати в цирку (текст_розвідь)
1)Які народні і релійні свята відзначають восени і взимку? (*текст_розповідь*)
2)Чи мрієш ти побувати в цирку (текст_розвідь)
Ответ:
2)хотя я и была уже в цирке большое количество раз я бы хотела побывать еще раз.потому что в цирке очень интересно там зверьки и клоуны выступают и особенно интересно там то что выступают медведи и обезьянки а еще крокодилы и большое различное количество других зверей.
1)народные и релегийные праздники весенние и зимние это например новый год и пасха.на новый год собирается вся семья котораяприходит с подарками и поздравляет всех с праздником а когда наступит 12 часов ночи на улице феерверки и все сидят и отмечают новый год до утра.А пасха это такой религийный праздник когда красят яйца и пекут пасху и рулеты
Ответ #2:
22 березня - Сорок святих
Першим найбільшим святом яке відкриває весняний цикл є сорок святих. Природа починала оживати від зимової сплячки і люди вже чекали весну. Провісником весни є приліт перелітних птахів. Саме на сорок святих влаштовували обряд зустрічі пернатих. Для цього жінки напередодні випікали спеціальне печиво - "жаворонки", "голуби". Потім це печиво, або ж дарували сусідам, або ж вивішували на деревах.
Ще влаштовували обряд спалення солом'яного опудала яке символізувало собою зиму.
Дівчатам треба пригостити хлопців сорока варениками з сиром, школярі приносили своєму вчителеві сорок бубликів.
Якщо в цей день тепло, то стільки днів буде гожа днина, а холодно - бути сорока морозам.
7 квітня - Благовіщення
Одне з найбільших православних свят, яке пов'язано з благою вістю, що її сповістив Діві Марії архангел Гавриїл.
Українці вважали, що саме в цей день Господь благословляє рослини, які поступово воскресають після зимової смерті. Працювати забороняється, особливо вагітним жінкам. Навіть пташки цього дня, не дивлячись на зайнятість, не будують своїх гнізд. На Благовіщення побутував також звичай відпускати на волю птахів. Будь-яка тварина, чи то кінь, чи то собака, яка народилась на Благовіщення, буде мати яку-небудь ваду.
Ні в якому разі не можна позичати цього дня вогню, бо тоді пожежі Вашій оселі не обминути.
Якщо до Благовіщення люди чекали на прихід весни, то після цього дня вважалося, що вона остаточно утвердилась у своїх правах, проте зима ще може сказати своє вагоме слово.
На Благовіщення зими не лай, а саней не ховай. Гарна погода - гарний врожай.
Вербна неділя
Остання неділя перед Великоднем називається Вербною. Згідно з біблійними описом Христос за тиждень до свого Воскресіння в'їхав у Єрусалим на віслюку. Вдячний народ встеляв Йому дорогу пальмовими гілками, отож у католиків це свято іменується Пальмова неділя. У нас же в силу того, що українська флора не багата на пальми ці функції взяла на себе верба. І це не дивно, бо саме вона першою пускає паростки відчувши прихід весни.
У церквах цього дня проходять пишні богослужіння з обов'язковим освяченням вербових гілок. Прийшовши додому треба декілька разів стьобнути свою дитину освяченою гілкою, при цьому примовляючи:
Не я б'ю - верба б'є: Будь великий, як верба, А здоровий, як вода, А багатий, як земля!
Ні в якому разі не можна викидати освячені гілочки, адже вони допомагають від різноманітних хвороб, дурного ока. До того ж, якщо Ви збережете освячену вербову гілку, то вона захистить Ваше помешкання від пожеж.
6 травня - Юрія (Георгія)
В народному календарі існує два свята Юрія - зимовий 9 грудня і весняний 6 травня. Весняний Юрій є покровителем землеробства і тваринництва (саме ім'я Юрій означає "хлібороб"), свійських та диких тварин. Юрій, або ж Георгій опікується також молодими дівчатами, які шлють йому свої молитви.
З днем Юрія пов'язаний обряд вигону на пашу корів. Цьому процесу наші предки надавали особливої значимості. Одною з найбільш шанованіших професій були пастухи, бо корова в тогочасному господарстві, та й зараз, відіграє роль годувальниці роду, своєрідної берегині.
З цього дня починають орати ниви. За традицією спочатку орють у слабких та немічних людей.
Особливої цілющої сили набуває в цей день роса, яку Юрій спускає на землю. Юрієва роса зцілює від хвороб, нею треба вмиватись тим у кого поганий зір.
Источник: https://znanija.com/task/181861
Нет комментариев. Ваш будет первым!